ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16108310
*
nr 1610 8310
Spegel
Renässans-stil, Italien, 106x80 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 18:32:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 16:26:52
1
700 kr
29/3 02:15:47
2
800 kr
29/3 12:18:40
3
900 kr
29/3 18:03:33
1
1.000 kr
1/4 18:07:52
4
Vinnande bud
1/4 18:09:16
4
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy renässans-stil spegel speglar sydeuropa
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1610 8310
Spegel
Renässans-stil, Italien, 106x80 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 16:26:52 | 1 | 700 kr |
29/3 02:15:47 | 2 | 800 kr |
29/3 12:18:40 | 3 | 900 kr |
29/3 18:03:33 | 1 | 1.000 kr |
1/4 18:07:52 | 4 | Vinnande bud |
1/4 18:09:16 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy renässans-stil spegel speglar sydeuropa
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53