KONST / Oljemålningar / Vaxmålning 14072174

nr 1407 2174

Maj Sandmark-Liefwendal

(1908-1961), Sverige

Vaxmålning, Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 50x43cm

Maj Sandmark-Liefwendal, svensk målare, grafiker och konsthantverkare född 1908, död 1961 .

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 5 juli 2021
kl 20:23:33

Maj Sandmark-Liefwendal

Läs mer om Maj Sandmark-Liefwendal