![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7405480
*
nr 740 5480
Spegel
20-tal, höjd: 120
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 19:19:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 12:52:29
1
800 kr
12/2 20:49:33
2
450 kr
13/2 13:15:30
3
550 kr
13/2 13:17:46
3
700 kr
13/2 13:18:00
3
800 kr
13/2 13:18:33
3
850 kr
13/2 19:14:01
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 740 5480
Spegel
20-tal, höjd: 120
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 12:52:29 | 1 | 800 kr |
12/2 20:49:33 | 2 | 450 kr |
13/2 13:15:30 | 3 | 550 kr |
13/2 13:17:46 | 3 | 700 kr |
13/2 13:18:00 | 3 | 800 kr |
13/2 13:18:33 | 3 | 850 kr |
13/2 19:14:01 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53