KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546654

nr 1354 6654

Gustaf Höglund

(1910-1994), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Ragnhild", porträtt, 1959. Olja på duk, 50x61cm

Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 20:45:25

18/10 14:56:13 1      300 kr
19/10 20:40:31 2      Vinnande bud

Gustaf Höglund

Läs mer om Gustaf Höglund