KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546654
*
nr 1354 6654
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Ragnhild", porträtt, 1959. Olja på duk, 50x61cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:45:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 14:56:13
1
300 kr
19/10 20:40:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Läs mer om Gustaf Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
Läs mer om Gustaf Höglund
nr 1354 6654
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Ragnhild", porträtt, 1959. Olja på duk, 50x61cm
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 14:56:13 | 1 | 300 kr |
| 19/10 20:40:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Höglund
Gustaf Höglund, svensk bildkonstnär född 1910 i Gävle, död 1994 i Stockholm.Läs mer om Gustaf Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaf höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



