KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418228
nr 1541 8228
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, "Sandvik på Öland" Signerad. Olja på duk, 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 22 maj 2023
kl 20:06:18
18/5 22:33:43
300 kr
20/5 16:44:00
Josef Öberg
Läs mer om Josef Öberg