KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797291

nr 1479 7291

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Tussilago. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 18 juli 2022
kl 20:16:53

9/7 11:10:24 1      300 kr
18/7 20:11:53 2      Vinnande bud

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh