KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797291
nr 1479 7291
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Tussilago. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 22x15 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:16:53
9/7 11:10:24
300 kr
18/7 20:11:53