![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688046
*
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:31:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 23:33:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Arne Björkegren
nr 1468 8046
Arne Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 23:33:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Arne Björkegren
Arne Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Arne Björkegren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne björkegren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19