KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12689240
nr 1268 9240
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Alvikshöjden. Signerad, daterad 1930. Olja på pannå, ca 46x54 cm
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:23:28
12/8 19:11:04
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén