KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235611
*
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:44:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 12:24:23
1
200 kr
4/10 19:34:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/10 12:24:23 | 1 | 200 kr |
| 4/10 19:34:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



