KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16694443

nr 1669 4443

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 1918, daterad 16/70. Bildmått: 23x16 cm, yttermått inklusive ram: 31x23 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 december 2024
kl 19:06:15

16/12 19:01:15 1      Vinnande bud
16/12 19:01:37 1      justering av budtak

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell