KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16694443
nr 1669 4443
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 1918, daterad 16/70. Bildmått: 23x16 cm, yttermått inklusive ram: 31x23 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 december 2024
kl 19:06:15
16/12 19:01:15
16/12 19:01:37
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell