Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 3342413



*

nr 334 2413


Blandteknik

Lenght: ()


Empirestil, 1920-tal, 37x107


Estimate:

300

Sold:

SEK 2800

Auction date:

Monday November 1 2004
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/10 15:34:54 1      400 kr
29/10 20:23:56 2      350 kr
31/10 08:58:18 3      550 kr
31/10 14:21:12 4      1.000 kr
31/10 14:23:29 4      2.000 kr
31/10 19:38:06 5      650 kr
31/10 20:15:12 2      950 kr
31/10 20:16:40 2      1.200 kr
31/10 20:17:39 2      1.500 kr
31/10 20:19:14 2      1.600 kr
31/10 20:20:22 2      2.100 kr
1/11 10:51:37 4      Vinnande bud
1/11 14:20:45 2      2.500 kr
1/11 14:21:21 2      2.600 kr
1/11 14:22:01 2      2.700 kr
1/11 15:12:53 2      2.800 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik empire empirestil karl johan karl johan-stil vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:39




Ladda ner broschyr