![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7819398
*
nr 781 9398
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 120
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 18:40:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 22:08:55
1
700 kr
30/9 15:38:11
2
800 kr
30/9 18:33:35
3
1.500 kr
1/10 17:30:44
2
1.000 kr
1/10 17:31:23
2
1.200 kr
1/10 17:33:27
2
Vinnande bud
1/10 17:53:44
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 781 9398
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 120
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 22:08:55 | 1 | 700 kr |
30/9 15:38:11 | 2 | 800 kr |
30/9 18:33:35 | 3 | 1.500 kr |
1/10 17:30:44 | 2 | 1.000 kr |
1/10 17:31:23 | 2 | 1.200 kr |
1/10 17:33:27 | 2 | Vinnande bud |
1/10 17:53:44 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53