KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873072

nr 1587 3072

Lizzie Lundberg

(1928-2018), Sverige

Oljemålning, Blomma. Signerad, daterad -94. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 54x46 cm

Lizzie Lundberg, dansk-svensk målare och grafiker född i Köpenhamn 1928, död 2018 i Malmö.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:55:25

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Lizzie Lundberg

Läs mer om Lizzie Lundberg