![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11297039
*
nr 1129 7039
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 18:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 10:46:16
1
200 kr
15/9 14:48:38
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1129 7039
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/9 10:46:16 | 1 | 200 kr |
15/9 14:48:38 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25