KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16802032
nr 1680 2032
Woldemar Tank
(1903-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, Från Djurgården. Olja på duk, 32x59 cm, yttermått inklusive ram: 36x63 cm
Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 februari 2025
kl 18:36:44
15/2 07:25:37
17/2 14:55:19
17 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm