Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9592491



*

nr 959 2491


Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige


Färglitografi, Bengt Fransson (f. 1935), 93/360, motivet: 50x40


Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 maj 2015
kl 20:45:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/5 21:41:26 1      100 kr
3/5 16:55:25 2      200 kr
4/5 19:34:04 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Bengt Fransson

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Läs mer om Bengt Fransson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt fransson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr