KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15103092

nr 1510 3092

Gunnel Frieberg

(1919-2010), Sverige

Träsnitt, Signerad, numrerad 1/50. Bildmått: 35x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x75 cm

Gunnel Frieberg, svensk skuptör och grafiker född i Malmö 1919, död 2010.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 12 december 2022
kl 20:34:03

22/11 20:59:45 1      100 kr
12/12 20:29:03 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Gunnel Frieberg

Läs mer om Gunnel Frieberg