KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235071
nr 1423 5071
Hans Ångsäter
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Ängsblommor". Olja på pannå, 79x64cm, yttermått inklusive ram: 95x80cm
Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:02:48
100 kr
150 kr
Hans Ångsäter
Läs mer om Hans Ã…ngsäter