KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6572306
*
nr 657 2306
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Blandteknik, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 26x19
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 19:13:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 19:08:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 657 2306
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Blandteknik, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 26x19
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 19:08:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



