KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16304185

nr 1630 4185

Kejsar Calle Sunesson

(f. 1926), Sverige

Oljemålning, "De två spelmännen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 26x31 cm

Kejsar Calle Sunesson, svensk bildkonstnär född 1926.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 1 juli 2024
kl 21:01:21

Kejsar Calle Sunesson

Läs mer om Kejsar Calle Sunesson