KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177113
*
nr 1417 7113
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:19:56
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
Läs mer om Inge Pettersson
nr 1417 7113
Inge Pettersson
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Blomster. Signerad, daterad -92. Olja på duk, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm. Signerad
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Inge Pettersson
Inge Pettersson, svensk bildkonstnär född 1944 i Norrköping.Läs mer om Inge Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomster inge pettersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



