KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966386
*
nr 1596 6386
Einar Wennberg
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, "Interiör". Signerad, daterad -88, blomsterstilleben. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 18:23:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 11:42:06
1
200 kr
3/2 23:02:14
2
150 kr
3/2 23:02:14
1
200 kr (Budbetjänt)
3/2 23:02:25
2
250 kr
4/2 08:12:15
1
300 kr
4/2 22:18:33
2
350 kr
5/2 09:15:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar wennberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Einar Wennberg
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
Läs om budbetjänten
nr 1596 6386
Einar Wennberg
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, "Interiör". Signerad, daterad -88, blomsterstilleben. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 11:42:06 | 1 | 200 kr |
| 3/2 23:02:14 | 2 | 150 kr |
| 3/2 23:02:14 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 3/2 23:02:25 | 2 | 250 kr |
| 4/2 08:12:15 | 1 | 300 kr |
| 4/2 22:18:33 | 2 | 350 kr |
| 5/2 09:15:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar wennberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



