Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 6067668



*

nr 606 7668


PASTEL (F)

signed, landscape, 24x27, 5,


Signerad, Landskapsmotiv, 24x27, 5


Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Auction date:

Monday October 26 2009
at 17:34:56


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita landskapsmotiv pastell vattenfärg
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:57
  • 6529 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, man i eka, 10x1..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:13
  • 6570 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Hjelmarsnäs gård, outer dimen..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:43




Ladda ner broschyr