KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555214

nr 1255 5214

Carl Luthander

(1879-1967), Sverige

Oljemålning, Stockholm, "Utsikt Skinnarviksberget", signerad. Olja på duk, 38x40

Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 maj 2019
kl 18:43:24

18/5 12:09:53 1      Vinnande bud
18/5 12:29:17 1      justering av budtak

Carl Luthander

Läs mer om Carl Luthander