Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 10435426



*

nr 1043 5426


Spegel

rokokostil, 90x48


Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juni 2016
kl 18:26:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/6 15:25:14 1      100 kr
13/6 18:20:09 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 6361 GarderobsskÃ¥p
    Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:36
  • 6301 Lampbord
    stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:16
  • 6794 Spegel
    1920-tal, 106x51 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:39




Ladda ner broschyr