KONST / Litografier / Färglitografi 14034067
nr 1403 4067
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Waxholmsbåt. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), bladets mått: 80x60, yttermått inklusive ram: 100x80 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:58:03
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund