KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 5931298
*
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2009
kl 18:32:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 11:59:54
1
150 kr
10/8 13:33:06
2
150 kr
10/8 13:33:33
2
200 kr
10/8 18:08:38
3
400 kr
10/8 18:27:50
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Akvarell
nr 593 1298
Akvarell
Signar -53, Kornhamnstorg, 31x24
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 11:59:54 | 1 | 150 kr |
| 10/8 13:33:06 | 2 | 150 kr |
| 10/8 13:33:33 | 2 | 200 kr |
| 10/8 18:08:38 | 3 | 400 kr |
| 10/8 18:27:50 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gamla stan kornhamnstorg stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



