KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666613
*
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 17:03:35
1
500 kr
9/5 16:29:25
2
600 kr
9/5 16:30:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 17:03:35 | 1 | 500 kr |
| 9/5 16:29:25 | 2 | 600 kr |
| 9/5 16:30:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



