KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978038

nr 1397 8038

Sven Lidberg

(1929-2009), Sverige

Oljemålning, Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad. Olja på pannå, "snöskottare", 54x45cm, yttermått inklusive ram: 70x62cm

Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:35:09

Sven Lidberg

Läs mer om Sven Lidberg