KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17309115

nr 1730 9115

Leonard Wiedh

(1866-1938), Sverige

Oljemålning, Signerad, kustlandskap med segelbåtar. Olja på duk, 43x63 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm

Leonard Wiedh, svensk målare född 1866, död 1938.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 13 oktober 2025
kl 19:11:24

Leonard Wiedh

Läs mer om Leonard Wiedh