FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 4264101
*
nr 426 4101
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, canvas
Estimate:
2000
Sold:
SEK 2500
Auction date:
Monday September 4 2006
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/9 14:59:40
1
Vinnande bud
2/9 18:59:56
2
1.600 kr
2/9 19:00:42
2
1.800 kr
4/9 15:34:50
3
2.200 kr
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson canvas fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50
-
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
*
Fåtölj
nr 426 4101
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, canvas
| Estimate: | 2000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 2500 |
| Auction date: |
Monday September 4 2006 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/9 14:59:40 | 1 | Vinnande bud |
| 2/9 18:59:56 | 2 | 1.600 kr |
| 2/9 19:00:42 | 2 | 1.800 kr |
| 4/9 15:34:50 | 3 | 2.200 kr |
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson canvas fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50 -
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37



