KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11288139
*
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:36:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 22:45:12
1
100 kr
11/9 16:07:41
2
Vinnande bud
11/9 16:54:40
1
200 kr
11/9 16:54:40
2
250 kr (Budbetjänt)
11/9 18:26:51
3
300 kr
11/9 18:26:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Herman Hägg
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 22:45:12 | 1 | 100 kr |
| 11/9 16:07:41 | 2 | Vinnande bud |
| 11/9 16:54:40 | 1 | 200 kr |
| 11/9 16:54:40 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 11/9 18:26:51 | 3 | 300 kr |
| 11/9 18:26:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och mÃ¥lare född 1835, död 1921.Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



