KONST / Litografier / Färglitografi 11482608
nr 1148 2608
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi, Riddarholmen, signerad och numrerad Märta Bohlin 240/260, motivet: 38x53
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 4 december 2017
kl 20:52:50
4/12 17:00:56
200 kr
4/12 20:47:50
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason