ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10481202
*
nr 1048 1202
MIXED MEDIA
unidentified artist, composition, monogramsignerad SH, -91, sheet: 75x56,
Oidentifierad konstnär, Komposition, monogramsignerad SH, -91, bladets mått: 75x56
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday August 8 2016
at 18:29:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/8 21:07:40
1
Vinnande bud
6/8 21:09:08
1
justering av budtak
8/8 16:58:15
2
150 kr
8/8 16:58:15
1
200 kr (Robot)
8/8 16:58:55
2
250 kr
8/8 16:58:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
MIXED MEDIA
Läs om budbetjänten
nr 1048 1202
MIXED MEDIA
unidentified artist, composition, monogramsignerad SH, -91, sheet: 75x56,
Oidentifierad konstnär, Komposition, monogramsignerad SH, -91, bladets mått: 75x56
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday August 8 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/8 21:07:40 | 1 | Vinnande bud |
| 6/8 21:09:08 | 1 | justering av budtak |
| 8/8 16:58:15 | 2 | 150 kr |
| 8/8 16:58:15 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 8/8 16:58:55 | 2 | 250 kr |
| 8/8 16:58:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



