KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292058

nr 1629 2058

Siri Derkert

(1888-1973), Sverige

Oljemålning, "Sara med krans". Monogramsignerad, daterad 1931. Olja på pannå, 38x35 cm, yttermått inklusive ram: 53x49 cm

Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

11.500 kr

måndag 17 juni 2024
kl 20:20:20

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Siri Derkert

Läs mer om Siri Derkert