KONST / Litografier / Färglitografi 13914002

nr 1391 4002

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 22/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 april 2021
kl 18:51:17

15/4 20:43:52 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt