KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15371025
nr 1537 1025
Olof Hermelin
(1827-1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, Motiv från Norrby, Kalmar. Olja på duk, 55x33 cm, yttermått inklusive ram: 67x45 cm
Kondition: brev medföljer a tergo daterat 1912
Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 24 april 2023
kl 18:29:45
24/4 18:24:45
- Klassiska
24 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska