KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15371025

nr 1537 1025

Olof Hermelin

(1827-1913), Sverige

Oljemålning, Signerad, Motiv från Norrby, Kalmar. Olja på duk, 55x33 cm, yttermått inklusive ram: 67x45 cm

Kondition: brev medföljer a tergo daterat 1912

Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 24 april 2023
kl 18:29:45

24/4 18:24:45 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 24 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Olof Hermelin

Läs mer om Olof Hermelin