Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Misc. paintings / Picture 7256096



*

nr 725 6096


PICTURE

ceramics, China, 19x12,


Keramik, Kina, 19x12


Estimate:

600

Sold:

SEK 650

Auction date:

Monday November 14 2011
at 19:32:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 23:33:32 1      500 kr
10/11 23:53:48 2      200 kr
10/11 23:54:02 2      300 kr
10/11 23:54:19 2      400 kr
10/11 23:55:09 2      600 kr
14/11 19:26:43 3      600 kr
14/11 19:27:03 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt konst tavla
  • 8024 Konsttryck
    Zhen-Huan Lu, "American Flag", outer dimensions in..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:09
  • 1010 Konstverk
    Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + sculp..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:01
  • 8058 Ritning
    Fastighet, Kv Klippan, Stockholm, Sweden. Signed, ..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:49




Ladda ner broschyr