KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13732042

nr 1373 2042

Ehrnfried Wahlqvist

(1815-1895), Sverige

Akvarell, Ehrnfried Wahlqvist (1815-1895), Sverige. "Djurgården". Monogramsignerad 89. Motivet: 12,5x18 cm

Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 18 januari 2021
kl 19:36:54

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Ehrnfried Wahlqvist

Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist