KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546138

nr 1354 6138

Karl Örbo

(1890-1958), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad -34. Olja på pannå, 42x36 cm

Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 19:11:32

Karl Örbo

Läs mer om Karl Örbo