KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13835125

nr 1383 5125

John Wierth

(1920-2003), Sverige

Akvarell, John Wierth (1920-2003), Sverige. Signerad, akvarell, 31x40 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 8 mars 2021
kl 18:21:24

John Wierth

Läs mer om John Wierth