Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 7358592



*

nr 735 8592


Brita Naess

(1901-1965), Sverige


Brita Naess, signerad -64, subject size: 30x26,


INDIAN INK DRAWING (F), Brita Naess, signerad -64, motivets mått: 30x26


Brita Næss, Swedish painter born 1901, dead 1965.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 23 2012
at 19:52:41


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/1 17:15:06 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Brita Naess

Brita Næss, Swedish painter born 1901, dead 1965.

Read more about Brita Naess
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brita naess brita næss svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr