Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 13803046



*

nr 1380 3046


SCULPTURE

keramik / snöre, signed. Height: 21 ca,


Oidentifierad konstnär. Keramik / snöre, Signerad. Höjd: ca 21 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 22 2021
at 20:37:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/2 11:41:01 1      250 kr
22/2 11:29:37 2      250 kr
22/2 11:29:37 1      250 kr (Robot)
22/2 11:30:11 2      300 kr
22/2 20:25:02 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur snöre




Ladda ner broschyr