Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 5795033



*

nr 579 5033


COLOUR ETCHING (F)

Signerad 1989, landskap, 16x23,


Signerad 1989, landskap, 16x23


Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday April 27 2009
at 19:38:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/4 18:19:34 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr