![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7314412
*
nr 731 4412
Spegel
nutida, höjd: 84
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:44:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 11:43:29
1
100 kr
12/12 11:36:19
1
200 kr
12/12 11:49:36
2
300 kr
12/12 11:50:34
1
300 kr
12/12 11:51:23
1
350 kr
12/12 11:53:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 731 4412
Spegel
nutida, höjd: 84
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 11:43:29 | 1 | 100 kr |
12/12 11:36:19 | 1 | 200 kr |
12/12 11:49:36 | 2 | 300 kr |
12/12 11:50:34 | 1 | 300 kr |
12/12 11:51:23 | 1 | 350 kr |
12/12 11:53:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53