Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 13846074



*

nr 1384 6074


Rolf Swedberg

(1927-2008), Sverige


Rolf Swedberg (1927-2008), Sweden. A woman. Signed. Subject: 32x38, outer dimensions including frame: 48x54,


INDIAN INK DRAWING, Kvinna. Signerad. Motivet: 32x38, yttermått inklusive ram: 48x54 cm


Rolf Swedberg, born 1927, dead 2008, Swedish painter and sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Auction date:

Monday Mars 15 2021
at 19:30:38



  • Artist/Designer

Rolf Swedberg

Rolf Swedberg, born 1927, dead 2008, Swedish painter and sculptor.

Read more about Rolf Swedberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kvinna rolf swedberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr