![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14954272
*
nr 1495 4272
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad, -76,49x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x69 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 18:05:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 19:47:47
1
100 kr
6/10 20:59:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
nr 1495 4272
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, Signerad, -76,49x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x69 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 19:47:47 | 1 | 100 kr |
6/10 20:59:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19