Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9614030



*

nr 961 4030


Stolar

6 st. 'Metropolitan chair', Aksel Bender-Madsen och Ejnar Larsen, monogrammärkta FH


Utrop:

40.000 kr

Såld:

107.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 21:10:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/5 00:45:43 1      30.000 kr
9/5 00:49:04 1      30.000 kr
11/5 08:36:25 2      50.000 kr
11/5 09:31:12 3      65.000 kr
11/5 17:54:04 4      60.000 kr
11/5 17:54:04 3      61.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:31:16 5      65.000 kr
11/5 20:31:16 3      65.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:31:33 5      71.000 kr
11/5 20:33:18 3      75.000 kr
11/5 20:36:56 4      73.000 kr
11/5 20:36:56 3      74.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:37:55 4      76.000 kr
11/5 20:38:55 3      81.000 kr
11/5 20:41:57 5      84.000 kr
11/5 20:42:42 3      91.000 kr
11/5 20:46:48 6      86.000 kr
11/5 20:46:48 3      87.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:22 6      88.000 kr
11/5 20:47:22 3      89.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:32 6      90.000 kr
11/5 20:47:32 3      91.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:55 6      92.000 kr
11/5 20:49:54 4      95.000 kr
11/5 20:50:05 3      101.000 kr
11/5 20:50:43 4      97.000 kr
11/5 20:50:43 3      98.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:51:08 4      102.000 kr
11/5 20:51:35 4      105.000 kr
11/5 20:55:01 3      103.000 kr
11/5 20:55:01 4      104.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:59:26 7      105.000 kr
11/5 20:59:26 4      105.000 kr (Budbetjänt)
11/5 21:04:05 5      106.000 kr
11/5 21:05:28 4      Vinnande bud
11/5 21:06:14 4      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 11 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar monogrammärkta fh stol stolar
  • 1011 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Fåtölj + fotp..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:50
  • 3146 Fåtölj
    Koivutaru, Esko Pajanies, för Asko
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:19
  • 4496 Fåtölj
    nutida
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:23




Ladda ner broschyr