![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 7897180
*
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:29:10
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:07
-
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:46
-
5310 Bordslampfötter
ett par. Höjd: ca 40 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:46
-
5272 Bordslampor
3 st, "Gåvan". Höjd: 54 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:40
-
5258 Bordslampor
Ett par, Bavaria, porslin. Höjd: ca 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38
*
Bordslampa
nr 789 7180
Bordslampa
Keramik, Reliefmotiv, 50-tal, höjd: 120
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik reliefmotiv
-
5275 Bordslampa
mässing, Arvid Böhlmark, Stockholm. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:07 -
6230 Bordslampfötter
Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:46 -
5310 Bordslampfötter
ett par. Höjd: ca 40 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:46
-
5272 Bordslampor
3 st, "Gåvan". Höjd: 54 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:40 -
5258 Bordslampor
Ett par, Bavaria, porslin. Höjd: ca 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38