KONST / Litografier / Färglitografi 11535274
*
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:40:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:06:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 17:06:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



